SIK SORULAN SORULAR

Eğitimlerin temel içeriği nedir?

- MotocrossPark Kilyos, her seviyeden motosiklet meraklılarına doğru motosiklet ve ekipmanlar ile toprakta güvenli sürüş keyfini yaşatmayı amaçlayan eğitim merkezidir. Pratik çalışma düzeni ile eğitimler verilmektedir. Dolayısıyla eğitimlerin teorik kısımları da eğitim alanlarında ve motokros/enduro turları sırasında verilmektedir.

 

Gruplar kaç kişilik ve kimler eğitim veriyor?

- Eğitimler bire bir yapılıyor, fakat grup olarak eğitim almanız da mümkün. Grup eğitim programları, bir eğitmen başına maksimum 3 kursiyer gelecek şekilde hazırlanıyor. Eğitimler branşlarında Türkiye Şampiyonları Süleyman Memnun, Sinan ve Deniz Memnun tarafından veriliyor.

Hangi seviyelerde eğitimler veriyorsunuz? 

- Bisiklet kullanabiliyor olmak şartıyla hayatında hiç motosiklete binmemiş her yaştan meraklılara eğitimler veriliyor. Aynı zamanda iki tekerlekli bisiklet kullanabilen çocuklara da eğitim verilmektedir. 

Motosiklete binmeyi bilmiyorum ve ehliyetim de yok, yine de eğitimlere katılabilir miyim? Katılabiliyorsam ne kadar sürede motosiklet kullanmaya başlayabilirim?

- Evet, katılabilirsiniz. Başlangıç Motosiklet eğitimine dâhil olabilmek için bisiklete binebiliyor olmanız yeterli. Eğitimler trafiğe kapalı alanlarda yapıldığından ehliyetiniz olması gerekmiyor. 

Bisiklet dengeniz iyi seviyedeyse, Başlangıç Motosiklet eğitimindeki ilk dersin sonunda rahatlıkla motosiklet kullanmaya başlayabilirsiniz.

Motokros için herhangi bir motosiklet ve ekipmana sahip değilim yine de eğitimlere katılabilir miyim?

- Evet, MotocrossPark Kilyos’un motor parkından size uygun motosikleti seçip eğitimlere katılabilirsiniz. Aynı zamanda tüm koruyucu ekipmanları da temin edebilirsiniz.

Motokros/Enduro’yu sevebilir miyim, emin değilim. Böyle bir durumda tavsiyeniz ne olacaktır?

- MotocrossPark Kilyos’un temel amacı motosiklet ve ekipman masraflarını yapmadan makul bir ücrete bu sporu deneme imkanı vermektir. 1 saatlik deneme dersinin ardından, ne yapmak istediğiniz kafanızda oluşacaktır.

Eğitimler ve turlar günlük mü yapılıyor yoksa saatlik bir programınız mı var?

- Motocross/Enduro fiziksel dayanıklılığa dayalı bir spor olduğu için eğitimler farklı günlerde 1 – 2 saatlik seanslar halinde yapılmaktadır.

- Temel Motokros/Enduro (5 Saat) eğitimini ayrı ayrı günlerde 1 veya 2 saatlik seanslar halinde yapabilirsiniz. 

- Orta/İleri Seviye Motokros/Enduro (5 Saat) eğitimini 1 - 2 saatlik seanslar şeklinde farklı günlerde programlayabilirsiniz.

- Çocuklar ve Gençler için Güvenli Sürüş (5 Saat) eğitimi sürücülerin dikkatlerini daha iyi toplamalarına yardımcı olmak için gün içerisinde maksimum 1,5 saatlik seanslar halinde yapılmaktadır.

 

Kendime en uygun eğitim programını nasıl tespit edebilirim ve nasıl katılabilirim? 

- Doğru gruplarda eğitimlere katılmanız için MotocrossPark Kilyos ekibinden telefon veya e-mail ile rezervasyon yaptırabilir ve destek alabilirsiniz. 

Kıyafet ve koruyucuları siz mi temin ediyorsunuz? Hangilerini?

- Kask, eldiven, göğüs koruma, jersey – pantolon, dizlik, dirseklik, yağış olduğunda yağmurluk ve bot temin ediyoruz. Eğer arzu ediyorsanız kendi kişisel koruyucu ekipmanınızı da kullanabilirsiniz.  

Ayrıca MotocrossPark Shop’tan kendinize motokros/enduro ekipmanları da satın alabilirsiniz.

Eğitimler hangi gün ve saatler arasında gerçekleşiyor?

- MotocrossPark Kilyos, Çarşamba – Perşembe ve Cumartesi – Pazar günleri sabah 09.00’dan akşam 19.00’a kadar eğitimlerini sürdürmektedir. Eğitim için gelmek istediğinizde bizi arayıp rezervasyon yaptırmalısınız.

MotocrossPark Kilyos nerede ve nasıl ulaşabilirim?

- Eğitim merkezi Kilyos / Sarıyer / İstanbul’dadır. Babylon Kilyos’a 300 m mesafededir. Taksim’den MotocrossPark 31,7 km mesafededir. 

Eğer aracınız varsa Bahçeköy Orman yolu üzerinden veya Sarıyer tünelden Kilyos tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.  

Hacıosman metro istasyonundan 151 Hacıosman – Demirciköy otobüsleri ile Dalia durağında inip MotocrossPark’a 400 m mesafeye kadar ulaşabilirsiniz.

Eğitimde ödenen ücrete hangi olanaklar/hizmetler dahil?

- Eğitim için ödeyeceğiniz ücrete motosiklet, koruyucu ekipman ve benzin hizmetleri dahildir.

Gelirken yanımda ne getirmem gerekir? 

- Yedek bir çift çorap, t-shirt ve havlu almanızı da tavsiye ederiz. 

 

Hangi hava koşullarında eğitimler iptal ediliyor/erteleniyor?

- Eğitim güvenliği ve motosiklet kullanım koşullarını olumsuz etkileyecek hava şartları veya öngörülmesi mümkün olmayan olağandışı bir durum olmadıkça ertelenmemektedir.